Reklama
Reklama

Ruszył proces mężczyzny, który oślepił, uwięził i zgwałcił kobietę

W piątek w Poznaniu rozpoczął się proces Grzegorza P., który według prokuratury w październiku ubiegłego roku oślepił, uwięził i zgwałcił 23-letnią mieszkankę Gniezna. Kobieta nigdy nie odzyska wzroku. Grozi mu 15 lat więzienia.

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces 45-letniego Grzegorza P. Z ustaleń wynika, że w październiku ubiegłego roku mężczyzna zaprosił swoją sąsiadkę na przyjęcie, a następnie zaatakował ją, oślepił i uwięził w piwnicy. Prokuratura przyznaje, że mężczyzna nie tylko więził 23-latkę z Gniezna, ale też ją zgwałcił. Ostatecznie postanowił odprowadzić ją do domu.

Gdy kobieta opowiedziała bliskim co się wydarzyło, powiadomiono policję. Funkcjonariusze zatrzymali P. - 45-latek jest recydywistą i nie potrafił powiedzieć, co nim kierowało. Przebadano go psychiatrycznie i stwierdzono, że w chwili popełniania przestępstwa był poczytalny.

P. usłyszał 8 zarzutów - dotyczą nie tylko okaleczenia czy uwięzienia kobiety, ale też grożenia jej i jej rodzinie. Podczas rozpoczętego procesu mężczyzna przyznał się jedynie do oślepienia 23-latki. Grozi mu 15 lat więzienia. Kolejne rozprawy zaplanowano na listopad.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro