Reklama

Ruszył proces mężczyzny, który oślepił, uwięził i zgwałcił kobietę

W piątek w Poznaniu rozpoczął się proces Grzegorza P., który według prokuratury w październiku ubiegłego roku oślepił, uwięził i zgwałcił 23-letnią mieszkankę Gniezna. Kobieta nigdy nie odzyska wzroku. Grozi mu 15 lat więzienia.

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces 45-letniego Grzegorza P. Z ustaleń wynika, że w październiku ubiegłego roku mężczyzna zaprosił swoją sąsiadkę na przyjęcie, a następnie zaatakował ją, oślepił i uwięził w piwnicy. Prokuratura przyznaje, że mężczyzna nie tylko więził 23-latkę z Gniezna, ale też ją zgwałcił. Ostatecznie postanowił odprowadzić ją do domu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Gdy kobieta opowiedziała bliskim co się wydarzyło, powiadomiono policję. Funkcjonariusze zatrzymali P. - 45-latek jest recydywistą i nie potrafił powiedzieć, co nim kierowało. Przebadano go psychiatrycznie i stwierdzono, że w chwili popełniania przestępstwa był poczytalny.

P. usłyszał 8 zarzutów - dotyczą nie tylko okaleczenia czy uwięzienia kobiety, ale też grożenia jej i jej rodzinie. Podczas rozpoczętego procesu mężczyzna przyznał się jedynie do oślepienia 23-latki. Grozi mu 15 lat więzienia. Kolejne rozprawy zaplanowano na listopad.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro