Reklama
Reklama

Drogowe absurdy w centrum miasta

fot. AZS AWF Poznań

Nowa organizacja ruchu w okolicach mostu św. Rocha sprawiła, że kierowcy chcąc dostać się na ulicę Mostową są skazani na wąski dojazd Wierzbową. Efekt - ulica Grobla zamienia się w wielki ruchomy parking.

Obecnie tylko przez ulicę Wierzbową można przedostać się na Mostową. Dlatego cały ruch samochodowy od strony mostu św. Rocha i Grobli spotyka się wjednym miejscu. Okoliczni mieszkańcy codziennie są świadkami dantejskich scen. Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że organizacja ruchu w tym miejscu nie jest rozwiązana najlepiej. Jednocześnie urzędnicy dodają, że w tej chwili pracują nad zmianami w sygnalizacji świetlnej, które mają pomóc rozładować korki.

Kłopoty jednak sprawiają też sami kierowcy. Zwłaszcza ci, którzy jeżdżą na pamięć. A takich nie brakuje. Jedni z przyzwyczajenia wjeżdżają w ulicę Grobla lewym pasem. Tymczasem ta na odcinku od gazowni jest dwukierunkowa, więc kierowcy jeżdżą pod prąd. Inni chcą przejechać do Mostwej nieprzejezdną ulica Za Groblą.

A Wierzbowa to nie jedyny drogowy absurd. Ciekawie jest także na samejul. Mostowej. Tutaj przerywana linia, którazezwala na skręt do pobliskiego parkingu została namalowana nie w tym miejscu gdzie trzeba. W związku z tym dziesiątki kierowców, każdego dnia, łamią przepisy by zaparkować. Po naszej interwencji Zarząd Dróg Miejskich obiecał przemalować pasy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
6.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro