Reklama
Reklama

Rusza Krajowa Liga Zapaśnicza. Na starcie m.in. Grunwald Poznań

Monika Michalik fot. UMP
Monika Michalik fot. UMP

Krajowa Liga Zapaśnicza to całkowicie nowy projekt, mający na celu popularyzację tej dyscypliny sportu w naszym kraju. W pierwszym sezonie wystartuje 6 zespołów, a wśród nich WKS Grunwald Poznań, wzmocniony przedstawicielami innych wielkopolskich klubów.

Porozumienie o utworzeniu takiego formatu podpisano kilka miesięcy temu. Drużyny przystępujące do spotkań składać będą się w sumie z 9 zawodników: po trzech rywalizujących w stylu klasycznym i wolnym oraz trzech kobiet.
Władze ligi chcą maksymalnie uatrakcyjnić pojedynki, stąd m.in. decyzje o zmianach w sędziowaniu walk. - Przepisy zostały tak skonstruowane, aby były zrozumiałe dla zawodników i kibiców "z zewnątrz". Są tylko 3 segmenty punktowania: za 4, 2 i 1 pkt. Akcje najbardziej efektowne nagradzane będą 4 pkt., akcje w parterze bez wyniesienia, praca na ręce za 2 pkt. a wypchanie z maty to jeden pkt. Nie ma punktów np. za ostrzeżenie - mówił w rozmowie z oficjalną telewizją rozgrywek Damian Fedorowicz, prezes spółki zarządzającej KLZ.
Grunwald uzupełniony zostanie zawodnikami z KS Sobieski Poznań, SKS Unii Swarzędz i LKS Ceramiki Krotoszyn. Trenerami będą Mateusz Gucman (olimpijczyk z Pekinu) i Piotr Lenarczyk (na co dzień trener KS Sobieski).
Inaugurację ligi zaplanowano na 2 listopada. Wojskowi podejmą wówczas AKS Wrestling Team Piotrków. Areną zmagań będzie obiekt KS Sobieski.
Skład Grunwaldu:

1. Monika Michalik - brązowa medalistka IO w Rio 2016 - multimedalistka ME i MŚ, Mistrzyni Świata Armii CISM
2. Agnieszka Wieszczek-Kordus - brązowa medalistka IO w Pekinie 2008 , olimpijka z Rio 2016, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzyni Świata Armii CISM
3. Iwona Matkowska - olimpijka z Londynu 2012 i Rio 2016, wicemistrzyni Świata i mistrzyni Europy, Mistrzyni Świata Armii CISM
4. Katarzyna Krawczyk - olimpijka z Rio 2016, zawodniczka Cementr Gryf Chełm z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, srebrna medalistka I Igrzysk Europejskich Baku 2015, Mistrzyni Świata Armii CISM.
5. Radosław Baran - olimpijczyk z Rio 2016
6. Robert Baran - olimpijczyk z Rio 2016, wicemistrz Europy 2016 (LKS Ceramik Krotoszyn)
7. Tadeusz Michalik - brązowy medalista ME 2016 (KS Sobieski Poznań)
8. Edgar Babayan - wicemistrz Europy 2016 (KS Sobieski Poznań)
9. Gerard Kurniczak - Mistrz Świata Kadetów 2016 (KS Sobieski Poznań)
10. Marcin Olejniczak - wielokrotny Mistrz Polski Seniorów, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.
11. Michał Pietrzak - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski (KS Sobieski Poznań)

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro