Reklama
Reklama

Policjanci rekwirują komputery tysiącom Polaków

fot. simon straford/freeimages.com
fot. simon straford/freeimages.com

Zagrożone mogą być osoby, które pobierały nielegalne treści za pomocą protokołu torrent. Na celowniku szczecińskiej prokuratury jest ponad 2,6 tysiąca internautów.

Sprawa dotyczy osób, które w czerwcu i lipcu 2014 roku za pomocą protokołu torrent pobrały polską komedię Wkręceni. Polskie prawo nie przewiduje kar za pobieranie filmów z Internetu, ale protokół torrent zakłada, że ściągający jednocześnie udostępniają ściągnięte fragmenty. Szczecińska Prokuratura Okręgowa namierzyła adresy IP ponad 2,6 tysiąca internautów, którzy w ten sposób udostępnili polską produkcję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zadaniem policji jest zabezpieczenie sprzętu komputerowego należącego do udostępniających film i przeanalizowaniu zawartości komputerów pod kątem udostępnionych treści. Sprawdzanie sprzętu może trwać nawet kilka miesięcy, a po sprawdzeniu sprzęt jest zwracany użytkownikom. Osoby, którym udowodnione zostanie rozpowszechnianie treści objętych prawem autorskim muszą się liczyć z karą grzywny oraz ograniczenia wolności do lat dwóch.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro