Reklama

LIDL ufundował stację roweru miejskiego

fot. Maciej Wudarski/facebook
fot. Maciej Wudarski/facebook

W czwartek przy ulicy Wilkońskich otwarty zostanie sklep sieci LIDL. Przy sklepie powstała stacja rowerów miejskich, która jest pierwszą stacją sponsorską w Poznaniu.

Przy ulicy Wilkońskich - na terenie dawnych zakładów Pozmeat - powstał sześćsetny sklep sieci LIDL w Polsce. Firma postanowiła ufundować pierwszą w Poznaniu stację sponsorską Poznańskiego Roweru Miejskiego -Jest nam bardzo miło poinformować o debiucie nowej stacji na Jeżycach. To wyjątkowy moment, ponieważ po raz pierwszy w Poznaniu system zostaje rozbudowany na zasadach sponsorskich, właśnie dzięki Lidl Polska. Blisko 60 tysięcy użytkowników, wśród których nie zabraknie klientów, ale i pracowników nowego sklepu, z pewnością doceni, że Lidl angażuje się w rozwój ekologicznej komunikacji miejskiej, zapewniając dostęp do nowego punktu wypożyczeń -mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Stacja zostanie otwarta w czwartek o godzinie dwunastej. Oznacza to, że od czwartku poznaniacy będą mieli do dyspozycji łącznie 62 stacje i 713 rowerów. Koszty stacji, rowerów oraz eksploatacji w całości pokrywa sponsor.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro