Reklama
Reklama

Karetki i strażacy przy Wydziale Chemii UAM: ćwiczą po ataku na profesora

fot. Biuro Prasowe UAM
fot. Biuro Prasowe UAM

W środę od rana przy Wydziale Chemii UAM na terenie Kampusu Morasko można zobaczyć karetki, samochody straży pożarnej oraz policyjne radiowozy. Prowadzone są tu ćwiczenia. To pokłosie zdarzeń z marca tego. Jeden z profesorów został wówczas zaatakowany tasakiem przez studenta.

W marcu na Wydziale Chemii UAM doszło do groźnego incydentu. Profesor Lech Celewicz został zaatakowany tasakiem przez studenta w swoim gabinecie. Miał rany cięte głowy i ręki, którą się osłaniał. Napastnika chwilę po zdarzeniu zatrzymali pracownicy Collegium Chemicum. 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Dziś przy Wydziale Chemii można zobaczyć policjantów, strażaków i karetki pogotowia. Na szczęście nie jest to kolejne groźne zdarzenie w budynku. Tym razem pracownicy i studenci biorą udział w ćwiczeniach. - Mają one na celu sprawdzenie stopnia przygotowania pracowników i studentów Wydziału Chemii UAM do działań w sytuacji zaistnienia różnego typu zagrożeń na terenie obiektu oraz zgrywanie tych działań z przedstawicielami służb ratowniczych - wyjaśnia Biuro Prasowe UAM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro