Reklama
Reklama

Nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie Posnanii. Ale jest warunek

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Praktycznie do ostatniej chwili w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego trwała analiza dokumentów związanych z centrum handlowym Posnania. Ostatecznie PINB wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu, ale postawił warunek.

Nie ma już żadnych przeszkód, by oficjalnie otworzyć centrum handlowe Posnania. - We wtorek około godziny 14.00 wydałem pozwolenie na użytkowanie obiektu. Kontrolę w budynku i przy nim prowadziliśmy do piątku. W tym tygodniu analizowaliśmy natomiast dokumentację - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Dokumentacja była pełna dlatego wydanie pozwolenia było możliwe - dodaje.

W trakcie kontroli okazało się jednak, że nie wszystkie lokale są ukończone. - Kontrola wykazała, że wykończenia wymaga 13 lokali usługowych, a także myjnia samochodowa, która znajduje się na poziomie -4 parkingu wielopoziomowego. Pozwolenie na użytkowanie zostało wydane, ale pod warunkiem, że prace w lokalach i myjni zostaną ukończone do 30 kwietnia przyszłego roku - podkreśla Łukaszewski. Jak łatwo się zorientować, najemcom z pewnością będzie zależało, by jak najszybciej zakończyć prace.

Otwarcie Posnanii dla mieszkańców zaplanowano na 19.30. Do północy potrwa noc zakupów. Wcześniej, już od 10.00, w budynku pojawiać się będą m.in. dziennikarze. Na 16.00 zaplanowano natomiast uroczystość otwarcia dla zaproszonych gości. Weźmie w nim udział m.in. Eva Longoria, hollywoodzka aktorka i modelka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro