Reklama

Golęcin: hala lekkoatletyczna powstanie w pobliżu Niestachowskiej. Ale to nie wszystko

Wiadomo już gdzie powstanie hala lekkoatletyczna na poznańskim Golęcinie. Zwyciężył pomysł Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, który zakłada wybudowanie obiektu w pobliżu ulicy Niestachowskiej. Być może uda się także odsłonić koryto Bogdanki.

Już w czerwcu pisaliśmy, że planowana lokalizacja hali lekkoatletycznej na Golęcinie dzieli urzędników i mieszkańców. Dziś już wiadomo, że hala ma powstać w pobliżu ulicy Niestachowskiej, a więc w miejscu wskazywanym przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Jak informują władze miasta, decyzja została podjęta w oparciu o ekspertyzę geologiczną oraz ze względów ekonomicznych. Osiedlowi radni z Sołacza przyznają, że mogą pójść na kompromis w kwestii lokalizacji hali, ale chcą mieć wpływ na jej otoczenie. - W tej chwili złożyliśmy projekt porozumienia między nami i zarządem miasta w sprawie całego Golęcina, gdzie rozpiszemy nasze cele i propozycje - mówi Paweł Szwaczkowski z RO Sołacz.

Błażej Daracz z POSiR zauważa, że dyskusja dotyczyła nie tylko lokalizacji hali lekkoatletycznej. - Wciąż będziemy się spotykać ze stroną społeczną, by rozmawiać może o mniej ważnych elementach jeśli chodzi o wielkość, ale niezwykle ważnych jeśli chodzi o ogólne zagospodarowanie terenu - tłumaczy.

Być może w ramach planów związanych z zagospodarowaniem Golęcina odsłonięte zostanie koryto Bogdanki. - Z projektów społecznych zostawiamy pewne koncepcje, które są bardzo ciekawe - mówi Łukasz Mikuła, radny PO. - To chociażby odkopanie koryta Bogdanki, która stworzy naturalną oś spacerową przez cały teren - dodaje. To jednak melodia przyszłości.

Budowa hali lekkoatletycznej ma się rozpocząć po dopełnieniu formalności przez miasto.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro