Reklama
Reklama

Park Rataje: pierwsza atrakcja już jest. To plac do street workout'u

Na terenie Parku Rataje, który ma powstać do czerwca 2018 roku, już pojawiła się pierwsza atrakcja. To plac z betonowymi przeszkodami i metalowymi urządzeniami, który służyć może między innymi osobom uprawiającym street workout.

Tor przeszkód z prawdziwego zdarzenia powstał na terenie przyszłego Parku Rataje w pobliżu szkoły podstawowej na osiedlu Powstań Narodowych. Są tu betonowe konstrukcje, po których można skakać, a także metalowe urządzenia, na których m.in. można się podciągać.

Plac zrealizowano z pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za realizację inwestycji odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. - Całe otoczenie wymaga uporządkowania - mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor ZZM. - Musi się tu pojawić regulamin i instrukcja. Wtedy będziemy mogli odebrać inwestycję - dodaje.

Choć dzieci już chętnie korzystają z nowego placu, oficjalnie nie został on jeszcze ukończony. - To pierwszy element rozbudowanej koncepcji Parku Rataje. Był on wpisany w projekt budowy parku, a m.in. w przyszłym roku pozostała część inwestycji ma być wykonywana tak, by park był gotowy w czerwcu 2018 roku - mówi Adam Pawlik, radny PiS, który od lat walczy o powstanie parku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro