Urodziny Term Maltańskich: dobra forma reprezentantów Poznania

W niedzielę swoje 5. urodziny obchodziły Termy Maltańskie. Z tej okazji w części sportowej zorganizowano zawody pływackie, w których wystąpiło kilku olimpijczyków z Rio de Janeiro. Z dobrej strony pokazał się Kacper Majchrzak, ustanawiając nowy rekord życiowy.

W sumie do rywalizacji przystąpiło 160 zawodniczek i zawodników. Faworytami byli oczywiście reprezentanci kraju i to oni nadawali ton w poszczególnych konkurencjach.

Po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski startowała Anna Dowgiert, od niedawna zawodniczka Warty Poznań. Debiut okazał się udany: Dowgiert zdominowała rywalizację na 50 i 200 metrów stylem dowolnym.

Majchrzak czasem 53,81 pobił rekord życiowy na 100 metrów "motylkiem". Zwyciężył także na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

Najciekawiej zapowiadała się oczywiście rywalizacja na 50 metrów stylem dowolnym. Po pasjonującym biegu zwyciężył olimpijczyk z Rio Filip Wypych z bardzo dobrym czasem 22,29. Tuż za nim na podium uplasował się Kacper Majchrzak i drugi z zawodników Warty Poznań Damian Goździk.

Szczegółowe wyniki wszystkich wyścigów można znaleźć tutaj.