Reklama

Chartowo: pojawi się kolejna sygnalizacja. Przy "niebezpiecznym przejściu"

fot. Google Street View

Jeszcze w tym roku na ulicy Chartowo, przy skrzyżowaniu z ulicą Bliźniąt, ma się pojawić nowa sygnalizacja świetlna. Ma poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych.

O planie zamontowania nowej sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Chartowo i Bliźniąt poinformował nas czytelnik. - Zastanawia mnie brak logiki, bo nasadzili w tym miejscu krzaki ograniczające widoczność, a teraz stwierdzili, że zrobią sygnalizację?! Ciekawe ile zostanie na to wydane pieniędzy zamiast wyciąć krzaki, aby poprawić widoczność - pisze.

Marzena Cieloszyk, przewodnicząca Rady Osiedla Chartowo wyjaśnia, że nie chodzi tu o sygnalizację na skrzyżowaniu, a przy przejściu dla pieszych przez ulicę Chartowo, które znajduje się w obrębie skrzyżowania. - To bardzo niebezpieczne miejsce. Było tam wiele wypadków, nawet wypadek śmiertelny. Mieszkańcy prosili nas o to, by poprawić tu bezpieczeństwo - tłumaczy.

Jak wyjaśnia przewodnicząca RO Chartowo, osiedlowi radni rozmawiali na ten temat m.in. z miejskimi radnymi z Rataj. - Marek Sternalski z PO zainteresował się tą sprawą. Sam chciał, by zabezpieczono przejście przez ulicę Chartowo w innej lokalizacji, ale tam montaż sygnalizacji jest niemożliwy. Udało się więc przesunąć środki w budżecie miasta na zapewnienie bezpieczeństwa w pobliżu skrzyżowania z ulicą Bliźniąt - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił już przetarg na budowę sygnalizacji w formule zaprojektuj i wybuduj. Chętne firmy mogą się zgłaszać do 24 października. Prace mają się odbyć jeszcze w tym roku.

Nie są to jedyne prace zaplanowane w tym rejonie. Obecnie trwa remont chodnika wzdłuż ulicy Chartowo (wschodnia strona) na odcinku od Dymka do Kurlandzkiej. Inwestycja pochłonie około 180 tysięcy złotych, a pieniądze na ten cel przekazała Rada Osiedla (około 70 tysięcy złotych). Resztę wyłożyło miasto.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro