Reklama
Reklama

Duże korki w mieście: stoją Rataje, fatalnie na Lutyckiej

Korek na Starołęckiej
Korek na Starołęckiej

Fatalnie wygląda sytuacja na poznańskich ulicach w poniedziałkowy poranek. W wielu rejonach miasta tworzą się ogromne korki. Najgorzej jest na Ratajach i Starołęce - przez remont zwrotnic na rondzie Starołęka wiele osób zdecydowało się wybrać podróż samochodem, co całkowicie zakorkowało okolicę.

Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców poruszających się po Poznaniu. Przez remont zwrotnic na rondzie Starołęka i utrudnienia dla pasażerów oraz kierowców, które tu występują, na Ratajach tworzą się ogromne korki. Wiele osób zamiast z komunikacji miejskiej (także zastępczej) korzysta dziś z samochodów.

W tej chwili zdecydowanie najgorzej jest na Ratajach i Starołęce. Stoją wszystkie dojazdy do rond Rataje i Starołęka - długi korek utworzył się na ulicy Krzywoustego od strony Franowa. Zakorkowana jest także Starołęcka w kierunku centrum Poznania. Stoją Hetmańska, Żegrze, Królowej Jadwigi (do ronda Rataje), a także Jana Pawła II (do Rataj).

Niestety nie są to jedyne miejsca z korkami w Poznaniu. Kierowcy stoją na dojeździe do węzła Poznań Krzesiny jadąc od strony Kórnika.Tłoczno jest także na ulicy Gdyńskiej, ale problem dotyczy głównie odcinka na wysokości Koziegłów (w stronę Poznania). Ogromne korki tworzą się także na Lutyckiej, Wojska Polskiego, Obornickiej i Niestachowskiej. Rano na ul. Świętego Wawrzyńca doszło do kolizji, co dodatkowo utrudniło poruszanie się po ulicy.

Aktualną sytuację korkową sprawdzisz TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro