Reklama
Reklama

Tramwaje nie jadą Górnym Tarasem Rataj: poranne kłopoty na Ratajach

Ulica Zamenhofa | fot. Kuba
Ulica Zamenhofa | fot. Kuba

Poniedziałek to pierwszy dzień drugiego etapu remontu zwrotnic na rondzie Starołęka. Tramwaje wróciły na ulicę Zamenhofa, ale nie jeżdżą Górnym Tarasem Rataj. Problem pojawia się w rejonie ronda Rataje i skrzyżowania Kórnicka/Jana Pawła II - wszystko przez kumulację tramwajów wyjeżdżających z Franowa.

W poniedziałek zaczął się drugi etap inwestycji na rondzie Starołęka. Tramwaje mogą normalnie kursować po ulicy Zamenhofa, ale zmiany zaszły na Górnym Tarasie Rataj. - Wymienione zostaną zwrotnice od strony Żegrza oraz szyny i podkłady na odcinkach w najgorszym stanie technicznym z elementami trakcji górnej - tłumaczył w ubiegłym tygodniu Zarząd Transportu Miejskiego.

Zmiany dotyczą tramwajów linii nr 1, 5, 17 i 201:

Linia nr 1
JUNIKOWO - ... - rondo Starołęka - Zamenhofa - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 5
STOMIL - rondo Starołęka - Zamenhofa - rondo Rataje - Jana Pawła II - Kórnicka - Podgórna - ... - GÓRCZYN

Linia nr 17
OGRODY - ... - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nocna 201
OS.SOBIESKIEGO - ... - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusowej linii za tramwaj T1:

RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Kurlandzka - PIAŚNICKA/KURLANDZKA - Piaśnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - RONDO STAROŁĘKA.

Prace te mają potrwać do 31 października. Przypominamy, że od niedzieli po rondzie Starołęka inaczej jeżdżą także kierowcy. Prace prowadzone są bowiem również na wewnętrznym pasie ronda, na wysokości zjazdu tramwajowego w kierunku ronda Żegrze. - Wyłączony został pas do skrętu w lewo na ul. Starołęckiej. Skręt w lewo odbywa się z pasa do jazdy na wprost. Równocześnie na wlocie ul. Hetmańskiej od strony zachodniej, lewoskręt jest realizowany tylko jednym pasem, a nie dwoma jak dotychczas - informuje wykonawca prac, firma PPU Dromo. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 22.00 30 października.

Niestety pierwszy dzień zmian wiąże się z kłopotami na Ratajach. M.in. w rejonie ronda Rataje oraz skrzyżowania Kórnickiej i Jana Pawła II widać zdecydowanie więcej tramwajów niż zwykle. Nie mogą korzystać z Górnego Tarasu Rataj, a muszą opuścić zajezdnię na Franowie. Włączanie się tramwajów do ruchu na ulicy Jana Pawła II czy rondzie Rataje trwa dłużej niż zwykle. Jak informuje Nadzór Ruchu MPK, sytuację komplikują sygnalizacje świetlne w tym rejonie. - Pierwszy dzień to zawsze najtrudniejszy okres. Z każdą chwilą powinno być lepiej - mówi dyżurny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro