Reklama
Reklama

Odsłonięcie parowozu uczczono ogromnym tortem

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Odsłonięcie lokomotywy Ty51-183 cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców Lecha Poznań. Zgromadzone pod INEA Stadionem osoby zostały poczęstowane wyjątkowym, ważącym 200 kilogramów tortem.

Wyrób był dziełem Cukierni-Piekarni Piotr Koperski. Był on dokładnym odwzorowaniem parowozu, który stanął na "Stacji Bułgarska".

- Prace nad tortem rozpoczęliśmy w nocy z piątku na sobotę, ponieważ musimy zadbać o to, aby był świeży. Ciasto stworzone jest na bazie bitej śmietany i kakao. Wyjątkowa jest jego budowa. Składa się z nałożonych na siebie ośmiu warstw, ponieważ w przeciwnym razie mógłby się zapaść. Każdy z poszczególnych poziomów leży na deskach, które podtrzymują tę skomplikowaną konstrukcję - wyjaśnił na łamach lechpoznan.pl Piotr Koperski.

Szczegółami wykończenia zajął się Przemysław Koperski. - O stronę wizualną tortu dba mój syn. Przemysław jest vice mistrzem świata w piekarstwie i to właśnie on zadba o wszelkie kółka, drabinki i bufory. Wspiera go pięć osób, które pomagają w przygotowaniach wspomnianych elementów - powiedział cukiernik.

Fotorelację z odsłonięcie można znaleźć tutaj. Przypominamy, że Lech Poznań zremisował w niedzielę 1:1 z Wisłą Kraków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro