Koszykówka: MUKS lepszy od AZS w derbach Poznania

Już w trzeciej kolejce rozgrywek I ligi koszykówki kobiet doszło do derbów stolicy Wielkopolski. Zespół Pomarańczarnia MUKS Poznań okazał się w nich lepszy od pełniącego funkcję gospodarza Enea AZS Poznań.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęły "przyjezdne", które po pierwszej kwarcie prowadziły 21:8. W drugiej części gra była dużo bardziej wyrównana. Akademiczki zdążyły zniwelować dystans i na przerwę schodziły z "szóstką" w plecy.

W drugiej połowie rywalizacja była zacięta, większą skutecznością pokazały się jednak koszykarki MUKS, które ostatecznie zwyciężyły 62:51.

Enea AZS Poznań - Pomarańczarnia MUKS Poznań 51:62 (8:21, 20:13, 15:20, 8:8)

AZS: Daria Marciniak 15, Kinga Woźniak10, Karolina Stefańczyk 9, Alicja Szloser 7, Marta Nowicka 5, Wioletta Wiśniewska 3, Anita Plucińska 2, Kinga Banach, Martyna Kotula, Elżbieta Giedrojć, Aleksandra Pietraszek.

MUKS: Żaneta Durak 24, Iwona Szarzyńska 14, Barbara Miśkiewicz 10, Katarzyna Bednarczyk 6, Karolina Olszewska 6, Joanna Maryniewska 2, Patrycja Klatt, Martyna Policha, Paulina Plichowska.