Reklama
Reklama

Zmodernizowany tor, który prowadzi donikąd

fot. Luca Salieri
fot. Luca Salieri

Na odnowiony kozioł oporowy przy ślepym torze wzdłuż magistrali kolejowej E59 zwrócił uwagę jeden z internautów. PKP PLK wyjaśnia, że w momencie opracowywania dokumentacji tor był jeszcze wykorzystywany.

O sprawie poinformował portal Rynek Kolejowy, a zdjęcie w serwisie Twitter umieścił internauta o nickuLuca Salieri -W projekcie jest napisane, że ma być to jest - napisał autor zdjęcia. Zmodernizowany kozioł z piaskowym nasypem znajduje się przy ślepym torze wzdłuż magistrali kolejowej E59 na wysokości Dębca. Zdaniem przedstawicieli PKP PLK nie ma mowy o błędzie. W momencie przygotowywania dokumentacji technicznej modernizacji linii E59 ślepy tor był jeszcze używany od strony ZNTK - Po rozebraniu wiaduktu kolejowego nad linią nr 272 obecnie tor nie spełnia już swojej funkcji - wyjaśnia w rozmowie z RK Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro