Reklama
Reklama

Od niedzieli zmiana organizacji ruchu na Rondzie Starołęka

Już w niedzielę rozpoczną się prace przy wymianie rozjazdów na Rondzie Starołęka. Oznacza to utrudnienia dla kierowców. Natomiast od poniedziałku zmienią się trasy tramwajów, które nie pojadą przez Górny Taras Rataj.

Prace na Rondzie Starołęka trwają od początku miesiąca, a już w niedziele rozpocznie się ich kolejny etap. Niedzielne zmiany związane są z wymianą rozjazdów i dotkną kierowców samochodów -W związku z wymianą rozjazdów na rondzie Starołęka roboty będą prowadzone na wewnętrznym pasie ronda, wysokości zjazdu tramwajowego w kierunku ronda Żegrze - informuje wykonawca prac, firma PPU Dromo i dodaje - Wyłączony zostanie pas do skrętu w lewo na ul. Starołęckiej. Skręt w lewo będzie odbywać się z pasa do jazdy na wprost. Równocześnie na wlocie ul. Hetmańskiej od strony zachodniej, lewoskręt będzie realizowany tylko jednym pasem, a nie dwoma jak dotychczas - dodaje. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 30 października.

Od poniedziałku zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej.Tramwaje będą mogły normalnie kursować po ulicy Zamenhofa, ale zmiany zajdą na Górnym Tarasie Rataj - Wymienione zostaną zwrotnice od strony Żegrza oraz szyny i podkłady na odcinkach w najgorszym stanie technicznym z elementami trakcji górnej - wymienia Zarząd Transportu Miejskiego.

Zmiany będą dotyczyć tramwajów linii nr 1, 5, 17 i 201:

Linia nr 1

JUNIKOWO - ... - rondo Starołęka - Zamenhofa - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 5

STOMIL - rondo Starołęka - Zamenhofa - rondo Rataje - Jana Pawła II - Kórnicka - Podgórna - ... - GÓRCZYN

Linia nr 17

OGRODY - ... - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nocna 201

OS.SOBIESKIEGO - ... - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusowej linii za tramwaj T1:

RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Kurlandzka - PIAŚNICKA/KURLANDZKA - Piaśnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - RONDO STAROŁĘKA.

Prace te mają potrwać do 31 października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro