Reklama

Gdyńska: kierowcy pojadą nad torami kolejowymi

fot. PIM
fot. PIM

W nocy z piątku na sobotę na ulicach Gdyńskiej i Bałtyckiej zajdą kolejne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy m.in. pojadą nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Gdyńskiej.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, zmiany zajdą zarówno na ulicy Gdyńskiej, jak i Bałtyckiej. W przypadku tej pierwszej, na odcinku od Chemicznej do granicy Poznania, udostępniona zostanie prawa jezdnia (jadąc od Bałtyckiej do Czerwonaka). - Po jezdni tej odbywał się będzie ruch dwukierunkowy (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku). Jezdnia ta przebiega nad linią kolejową Poznań-Wągrowiec i włączała się w istniejącą jezdnię ul. Poznańskiej na terenie gminy Czerwonak. Oznacza to dla kierowców brak konieczności przejeżdżania przez przejazd kolejowy z rogatkami - wyjaśniają PIM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


To nie koniec. - Dojazd do ZRUG i Gazowni odbywał się będzie drogą dojazdową nr 1 za pośrednictwem skrzyżowania z ul. Gdyńską (skręt w lewo w drogę dojazdową nr 1 za skrzyżowaniem z ul. Chemiczną jadąc w kierunku Czerwonaka). Dojazd do ZEC Veolia, ZRD, ECO ZEC i spalarni z Poznania i z Czerwonaka odbywał się będzie drogą dojazdową nr 3 za pośrednictwem skrzyżowania z ul. Gdyńską. Dojazd z Poznania poprzez skręt w prawo z nowej jezdni ul. Gdyńskiej a z Czerwonaka poprzez skręt w lewo z nowej jezdni ul. Gdyńskiej. Dojazd z Veolia, ECO ZEC i spalarni do Poznania i Czerwonaka poprzez skręt w lewo i w prawo na skrzyżowaniu z nową jezdnią ul. Gdyńskiej. W związku z tymi udrożnieniami ruchu nieczynny będzie tunel T3 (od przejazdu kolejowego na Karolinie do bazy ZRD).

Zmiany zajdą też na ulicy Bałtyckiej. - Zlikwidowane zostanie zwężenie ul. Bałtyckiej na odcinku od stacji paliw za skrzyżowaniem z ul. Gdyńską do ul. Hlonda (jadąc w kierunku mostu Lecha). Tym samym oznacza to, że ul. Bałtycka zostanie przekazana dla ruchu w całości w zakresie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda. Skrzyżowanie ul. Bałtycka / Hlonda zostanie uruchomione w zakresie wszystkich możliwości przejazdu. Główna zmiana to dodatkowe dwa pasy ruchu do skrętu w lewo z ul. Bałtyckiej w ul. Hlonda. Na skrzyżowaniu zasadnicze roboty budowlane kończą się i od piątku 14.10.2016 r. będzie ono umożliwiało dokładnie takie same kierunki ruchu jak przed rozpoczęciem przebudowy.

Pojawią się też zmiany związane z poruszaniem się po ulicy Chemicznej. - Wyłączona z ruchu zostanie ul. Chemiczna za wyjątkiem możliwości dojazdu do posesji od strony ul. Bałtyckiej. Oznacza to, że zlikwidowany zostanie skręt w lewo z mostu Lecha w ul. Chemiczną i dojazd do Czerwonaka odbywał się będzie ul. Gdyńską. Ulica Chemiczna zamknięta zostanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Gdyńską do wjazdu do hurtowni materiałów budowlanych - zaznaczają PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro