Reklama

Charytatywne regaty na Jeziorze Kierskim

W najbliższą sobotę na Jeziorze Kierskim odbędzie się regatowe zakończenie sezonu. W tym roku to także akcja charytatywna, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc dla Wojtka Zabłockiego - trenera i wychowawcy wielu pokoleń żeglarzy i pływaków.

Regaty oraz towarzyszący im piknik rozpoczną się w najbliższą sobotę o godzinie 11 nad Jeziorem Kierskim. To tradycyjne już zakończenie sezonu żeglarskiego, ale w tym roku to przede wszystkim pomoc dla jednego z żeglarzy - Wojtek Zabłocki jest zasłużonym dla naszego regionu trenerem. Zarówno młody żeglarzy, jak i pływaków. Od wielu lat funkcjonuje na terenie różnych klubów. Na początku był to Jacht Klub, w którym rozpoczynał swoją karierę żeglarską. Następnie trenował zawodników w Żeglarskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Kiekrzu. W ostatnich latach pracuje w AZS w Kiekrzu. Natomiast od lat pracuje też z pływakami w Warcie Poznań. Jest to człowiek, któremu warto pomóc - mówi Tomasz Stryczyński, wychowanek Wojtka Zabłockiego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Poznański trener walczy z nowotworem, a leczenie wymaga podania leku Cetuximab, który nie jest refundowany przez NFZ. Koszty leczenia przekraczają możliwości Wojtka Zabłockiego i jego rodziny - Ja i wielu moich kolegów postanowiliśmy zaangażować się w pomoc i pomysł organizacji regat - dodaje Stryczyński. Wszystkie osoby odpowiedzialne za organizację regat pracują charytatywnie, a wpisowe wnoszone przez uczestników zostanie całkowicie przeznaczone na leczenie Wojtka Zabłockiego.

Do tej chwili zgłosiło się blisko pięćdziesiąt załóg. Początek regat w sobotę o godzinie 11. Pomóc można też wpłacając pieniądze na konto Fundacji Avalon62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. W tytule przelewu należy umieścić informację -"Zabłocki, 6425".

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro