Reklama

Kontrola nadzoru budowlanego w Posnanii: "nie działamy pod presją czasu". Co z otwarciem?

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Od poniedziałku w centrum handlowym Posnania trwa kontrola nadzoru budowlanego. Do sprawdzenia jest około 1000 pomieszczeń. Inwestor zaplanował wielkie otwarcie obiektu na przyszłą środę. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zaznacza, że nie działa pod presją czasu. - Dla nas najistotniejsze jest bezpieczeństwo - mówi Paweł Łukaszewski.

Żeby pierwsi klienci mogli zrobić zakupy w Posnanii w najbliższą środę, 19 października, obiekt musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. A wydanie takiej decyzji jest możliwe po przeprowadzeniu kontroli nadzoru budowlanego. - Kontrola w obiekcie rozpoczęła się w poniedziałek - mówi Paweł Łukaszewski, PINB. - To jeden z największych budynków jaki kontrolujemy. Sprawdzamy czy został wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i przede wszystkim czy jest zgodny z zatwierdzonym projektem budowlanym - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Kontrole w Posnanii prowadzą dwa zespoły inspektorów. - Do sprawdzenia mamy około 1000 pomieszczeń. Są to nie tylko lokale najemców, ale też pomieszczenia techniczne. Hipotetycznie zakładając, że kontrola przebiegnie bez problemów i nie zostaną stwierdzone nieprawidłowości, finałem jest wydanie pozwolenia na użytkowanie.

Czy kontrola zakończy się przed 19 października? - W budynki i przy nim cały czas odbywają się prace, do sprawdzenia jest ogromna przestrzeń. Nie działamy pod presją czasu czy otwarcia centrum. Kontrola będzie prowadzona na pewno jeszcze w piątek, a być może także na początku przyszłego tygodnia. Dla nas najistotniejsze jest bezpieczeństwo tysięcy osób, które będą odwiedzać budynek - kończy Łukaszewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro