Reklama
Reklama

Os. Kosmonautów: mieszkają w samochodzie, nie chcą pomocy

Do naszej redakcji dotarła informacja o parze mieszkającej od kilku tygodni w samochodzie na terenie osiedla Kosmonautów. To kolejna lokalizacja, w której pojawia się ich auto z całym dobytkiem. Kobieta i mężczyzna nie chcą pomocy.

O parze mieszkającej z dzieckiem w samochodzie zaparkowanym na terenie osiedla Kosmonautów poinformował nas jeden z mieszkańców. - Mniej więcej 6 tygodni temu na parkingu przed moim blokiem zauważyłem auto, w którym zamieszkuje rodzinka (mężczyzna ok. 45 lat, kobieta ok. 35 lat oraz dziecko w wieku szkolnym - ok.12 lat) - pisze czytelnik. - Zauważyłem, że za dnia znikają gdzieś na osiedlu, a wieczorem śpią w aucie. Pojazd jest na wrocławskiej rejestracji. Być może jesteście w stanie pomóc jakoś tym ludziom. Niepokojące jest, że mamy październik, a ta dziewczynka nie chodzi do szkoły. Ponadto robi się coraz chłodniej i może dojść do tragedii - dodaje.

Para od pewnego czasu mieszka w samochodzie osobowym, w którym trzyma swój dobytek. Ponieważ nie sprawia żadnych problemów, spółdzielnia nie widzi w tym kłopotu. Okazuje się, że sprawa jest znana m.in. straży miejskiej oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie i to od dłuższego czasu. Przemysław Piwecki ze straży miejskiej tłumaczy, że to już trzeci sezon, który para spędza w samochodzie. Zmieniają się jedynie lokalizacje - wcześniej było to osiedle Zwycięstwa. - Rodzina ta ma bardzo poważne problemy finansowe, ale ci ludzie chcą być samodzielni - mówi Piwecki. - Mają pracę. Wiemy natomiast, że ich dzieci zamieszkują u dziadków - dodaje.

MOPR natomiast uzupełnia, że kobieta i mężczyzna nie chcą wsparcia pracowników socjalnych. - Nasi pracownicy socjalni byli w kontakcie z tym państwem. Państwo utrzymywali, że pracują i jest to sytuacja tymczasowa, a po pierwszej wypłacie wyprowadzą się z tego samochodu - podkreśla Anna Zając-Domżał, p.o. kierownika MOPR na Starym Mieście. Choć rodzina nie oczekuje pomocy od MOPR-u, pracownicy socjalni zapowiadają, że będą odwiedzać parę m.in. w związku ze zbliżającymi się chłodami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro