Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia na rondzie Starołęka: dla pasażerów i kierowców!

Tak bedą kursować tramwaje od poniedziałku | fot. ZTM Poznań
Tak bedą kursować tramwaje od poniedziałku | fot. ZTM Poznań

W najbliższą niedzielę na rondzie Starołęka rozpoczną się prace związane z wymianą rozjazdów. Niestety kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, które potrwają do 30 października. W poniedziałek natomiast tramwaje zaczną inaczej kursować po rondzie - nie pojadą na Górny Taras Rataj.

Od 1 października trwają prace na rondzie Starołęka związane z wymianą zwrotnic od strony ronda Rataje. Tym samym po ulicy Zamenhofa kursuje obecnie jedynie tramwaj wahadłowy linii nr 24, a inne tramwaje, które normalnie tędy jeżdżą, skierowano na objazdy. Pierwszy etap prac na rondzie zakończy się w niedzielę wieczorem. Nie oznacza to jednak końca robót.

Już w poniedziałek, 17 października, zacznie się drugi etap inwestycji. Tramwaje będą mogły normalnie kursować po ulicy Zamenhofa, ale zmiany zajdą na Górnym Tarasie Rataj. - Wymienione zostaną zwrotnice od strony Żegrza oraz szyny i podkłady na odcinkach w najgorszym stanie technicznym z elementami trakcji górnej - wymienia Zarząd Transportu Miejskiego.

Zmiany będą dotyczyć tramwajów linii nr 1, 5, 17 i 201:

Linia nr 1
JUNIKOWO - ... - rondo Starołęka - Zamenhofa - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 5
STOMIL - rondo Starołęka - Zamenhofa - rondo Rataje - Jana Pawła II - Kórnicka - Podgórna - ... - GÓRCZYN

Linia nr 17
OGRODY - ... - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nocna 201
OS.SOBIESKIEGO - ... - trasa Kórnicka - Piaśnicka - FRANOWO

Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusowej linii za tramwaj T1:
RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Kurlandzka - PIAŚNICKA/KURLANDZKA - Piaśnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - RONDO STAROŁĘKA.

Prace te mają potrwać do 31 października.

To jednak wciąż nie koniec zmian i utrudnień. Już w niedzielę, 16 października, w godzinach porannych na rondzie Starołęka zajdą zmiany w organizacji ruchu dla kierowców. - W związku z wymianą rozjazdów na rondzie Starołęka roboty będą prowadzone na wewnętrznym pasie ronda, wysokości zjazdu tramwajowego w kierunku ronda Żegrze - informuje wykonawca prac, firma PPU Dromo. - Wyłączony zostanie pas do skrętu w lewo na ul. Starołęckiej. Skręt w lewo będzie odbywać się z pasa do jazdy na wprost. Równocześnie na wlocie ul. Hetmańskiej od strony zachodniej, lewoskręt będzie realizowany tylko jednym pasem, a nie dwoma jak dotychczas - dodaje. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 22.00 30 października.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro