Reklama
Reklama

KORWiN chce Poznania wolnego... od Jaśkowiaka

Na początku sierpnia Urząd Miasta ogłosił konkurs na projekt graficzny hasła "Wolne miasto Poznań". Hasło ma podkreślać jak ważna jest wolność dla mieszkańców. Innego zdania jest opozycja. KORWiN zaprasza poznaniaków na manifestację "Wolny Poznań - wolny od Jaśkowiaka".

Gdy urzędnicy zaczęli promować hasło "Wolne miasto Poznań" podkreślając, że chodzi tu o wolność jako standard dla wszystkich bez względu na poglądy, opozycja natychmiast wskazywała, że hasło jest wyłącznie polityczne. - To jest chyba jakieś nieporozumienie. Bo mi się wydawało, że ja żyję w wolnym mieście, w wolnym kraju tym bardziej. Nie ma powodu żeby nadużywać słowa wolność. To jest nadużycie polityczne - mówiła w sierpniu Lidia Dudziak, radna PiS.

Właśnie w sierpniu ogłoszono konkurs na logo hasła. Początkowo planowano, że zgłoszenia będzie można przesyłać do początku sierpnia, ale ostatecznie termin wydłużono do najbliższego wtorku.

Tymczasem do hasła nawiązuje KORWiN. W sobotę o godzinie 14.00 na placu Mickiewicza w centrum Poznania odbędzie się manifestacja "Wolny Poznań - wolny do Jaśkowiaka". Organizatorzy obecnie nie zdradzają szczegółów wydarzenia, ale chęć udziału w manifestacji zadeklarowało już 250 osób. KORWiN-owi nie podoba się m.in. to, że prezydent Poznania drugi raz uczestniczył w Marszu Równości, a także krytykował kibiców Lecha Poznań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
33.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro