Reklama
Reklama

W Poznaniu powstał nowy mural

fot. Nishio

Na ścianie Collegium Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza można już zobaczyć mural przedstawiający Stanisława Barańczaka. Ma zostać oficjalnie odsłonięty w przyszłym tygodniu.

Wnikliwi obserwatorzy z pewnością zauważyli już nowy mural, który pojawił się na ścianie Collegium Novum UAM w centrum Poznania. Dzieło przedstawia Stanisława Barańczaka - poetę, tłumacza, eseistę i członka Komitetu Obrony Robotników. Właśnie z okazji 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników powstał mural autorstwa Wojciecha Wołyńskiego, współpracownika KOR i przyjaciela Barańczaka. Oficjalne odsłonięcie zaplanowano na 18 października.

Nie jest to pierwszy mural związany z osobą Stanisława Barańczaka w Poznaniu. Na początku tego roku na ścianie budynku przy ulicy Estkowskiego pojawił się wiersz Barańczaka "Jeżeli porcelana to wyłącznie taka".

Barańczak zmarł w grudniu 2014 roku w wieku 68 lat. Urodził się w naszym mieście. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro