Reklama
Reklama

Park Rataje: podpisano umowę o dofinansowanie. Można zaczynać inwestycję

W tym roku wybrany ma zostać wykonawca inwestycji polegającej na zagospodarowaniu Parku Rataje. Mieszkańcy mają wejść do najnowszego poznańskiego parku maksymalnie w wakacje 2018 roku. Wczoraj podpisano umowę o dofinansowanie tej inwestycji na kwotę blisko 13 mln złotych.

Na terenie około 15 hektarów pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych powstanie park z prawdziwego zdarzenia. Pieniądze na ten cel już są. Cały park ma być docelowo znacznie większy, ale by tak się stało konieczne jest załatwienie wszystkich formalności związanych z własnością gruntów. To może potrwać kolejne lata.

Inwestycja na 15 hektarach ma kosztować nieco ponad 21 milionów złotych. Około 13 milionów pochodzić będzie z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. We wtorek na targach Pol-Eco-System prezydent Jacek Jaśkowiak podpisał umowę w tej sprawie z szefem NFOŚiGW Kazimierzem Kujdą. Oznacza to, że pieniądze na inwestycję są zagwarantowane i można podejmować kroki związane z realizacją inwestycji.

Jeszcze w tym roku podpisana ma zostać umowa z wykonawcą, a wszystkie prace mają się zakończyć do 30 czerwca 2018 roku. - Planujemy, że przetarg ogłosimy w połowie listopada. Chcielibyśmy wybrać wykonawcę jeszcze w tym roku, by od stycznia mogły się rozpocząć prace - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. W ramach inwestycji na terenie planowane są nasadzenia zieleni, a także nowe ścieżki dla rowerzystów i pieszych. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci czy miejsc do wypoczynku. Powstanie tu także skansen Średzkiej Kolei Powiatowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro