Reklama
Reklama

Ul. Wilków Morskich: będzie bezpieczniej i wygodniej

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich zmienia organizację ruchu na pętli Kiekrz, przy ul. Wilków Morskich. Dzięki temu ma być nie tylko bezpieczniej, ale też nieprawidłowo zaparkowane samochody przestaną blokować ruch autobusów.

Na wprowadzanych właśnie przez Zarząd Transportu Miejskiego mają zyskać przede wszystkim pasażerowie komunikacji autobusowej ale również piesi i kierowcy. Z wnioskiem o wprowadzenie takich zmian do ZDM-u zwróciła się Rada Osiedla Kiekrz.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Okazało się, że często samochody osób, które przyjeżdżają wypoczywać nad Jeziorem Kierskim dojeżdżają do pętli Kiekrz ulicy Wilków Morskich - przez co autobusy często notują opóźnienia. Ponadto niektórzy kierowcy zostawiają swoje auta na poboczach - niszczą zieleń i ograniczają widoczność, co niekorzystanie wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego została podjęta decyzja o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu.

Przy przystanku autobusowym wprowadzony jest ruch jednokierunkowy. Przy wysepce (pomiędzy pasami jezdni) zamontowane będą słupki uniemożliwiające wjeżdżanie na trawnik i niszczenie zieleni. Są już umieszczone znaki zakazujące zatrzymywania się. Jest też 30 metrowe wydzielenie na jezdni miejsca przeznaczonego dla zatrzymujących się autobusów - informuje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro