Reklama

To już pewne: dwa nowe hotele Hilton w Wielkopolsce. Jeden w Poznaniu!

Tak ma wyglądać hotel w Poznaniu od strony ul. Podgórnej | fot. materiały inwestora
Tak ma wyglądać hotel w Poznaniu od strony ul. Podgórnej | fot. materiały inwestora

O tym, że przy ulicy Święty Marcin, w miejscu sklepu Bestseller, może się pojawić hotel sieci Hilton, pisaliśmy już w sierpniu. Dziś pewne jest, że obiekt powstanie - będzie to hotel Hampton by Hilton. Ta sama sieć otworzy również hotel w Kaliszu.

Już kilka lat temu mówiono o budowie hotelu Hilton Garden Inn nad Jeziorem Maltańskim. Ostatecznie planu nie zrealizowano, a w naszym mieście do dziś nie ma hotelu znanej sieci. Wkrótce ma się to zmienić. Hilton Worldwide właśnie poinformował, że podpisano umowy na budowę trzech nowych hoteli sieci Hampton by Hilton - w tym dwóch w Wielkopolsce.

Pierwszy z obiektów powstanie w Poznaniu - przy ulicy Święty Marcin 6/Podgórnej 14 - a więc w miejscu sklepu Bestseller. Będzie w nim 117 pokoi, a inwestorem jest BB Capital Group. Sieć liczy, że z obiektu korzystać będą nie tylko osoby odwiedzające Poznań turystycznie, ale też w ramach imprez odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Drugi obiekt to Hampton by Hilton Kalisz. Znajdzie się w nim 95 pokoi, a inwestorem jest Antczak Calisia Spółka Komandytowa. - Hotel powstanie w ramach rewitalizacji dziewiętnastowiecznej fabryki pianin i fortepianów Calisia, w której powstaną przestrzenie o różnorodnym przeznaczeniu - wyjaśnia Hilton Worldwide.

Hotele mają zostać otwarte w 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro