Reklama
Reklama

Park Górczyński odzyska blask: ruszają prace!

Październik 2015 | fot. czytelnik
Październik 2015 | fot. czytelnik

Rok temu pisaliśmy o fatalnym stanie Parku Górczyńskiego, który kiedyś cieszył oczy mieszkańców, a obecnie jest całkowicie zaniedbany. Do końca listopada nie tylko uporządkowany zostanie drzewostan, ale też wyremontowane zostaną parkowe alejki. A to dopiero początek.

Gdy w październiku ubiegłego roku pisaliśmy o Parku Górczyńskim pomiędzy ulicami Albańską, Ostrobramską i Węglową zapowiadano, że miasto chce podpisać umowę z parafią ewangelicko-augsburską, na mocy której będzie dzierżawcą tego terenu. W kwietniu 2016 roku udało się załatwić wszelkie formalności - miasto przez 20 lat ma dzierżawić ten teren, a tym samym może o niego zadbać i na nim inwestować.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- W planie budżetowym miasta jest zagwarantowane 200 tysięcy złotych, a my dołożyliśmy 10 tysięcy złotych jako rada osiedla. Dzięki tym pieniądzom już w tym roku rozpocznie się modernizacja parku zakładająca przywrócenie temu terenowi walorów prawdziwego parku. Już wycięto suche gałęzie, mają zostać wyremontowane alejki. Być może jeszcze w tym roku stanie siłownia zewnętrzna - wymieniał w maju Wiesław Banaś z Rady Osiedla Górczyn.

Do naszej redakcji docierają jednak sygnały, że w parku nic się nie dzieje. - Kiedy rozpoczną się obiecane przez miasto prace związane z rewitalizacją Parku Górczyńskiego? Prace miały się rozpocząć jeszcze w lipcu. Kończy się wrzesień i nikt się nie pojawił nawet z grabiami - pisze Robert.

Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej przyznaje, że prace w parku rozpoczną się w najbliższych dniach. - Najpierw uporządkowany zostanie drzewostan. W tym parku jest piękny starodrzew, który wymaga pielęgnacji. Od mniej więcej 8 lat nikt nie dbał o te drzewa, dlatego pracy jest sporo - mówi. - Po uporządkowaniu drzewostanu przeprowadzany będzie remont parkowych alejek. Planujemy, że prace zakończą się do końca listopada - dodaje. W ramach inwestycji przy alejkach ma się też pojawić niezbędna infrastruktura - m.in. ławki.

Okazuje się, że sporym problemem jest parkowe oświetlenie. - Lampy są tu wyłączone od co najmniej 8 lat. Nie wiadomo w jakim stanie są choćby kable, ale problematyczne są również kwestie formalne związane m.in. z opłacaniem rachunków za oświetlenie. Wyjaśniamy tę sprawę - zapewnia Sobieszczyk.

To dopiero początek inwestycji na tym terenie. Planowane są tu jeszcze m.in. plac zabaw dla dzieci, kompleks boisk sportowych, a także siłownia zewnętrzna. Ta ostatnia być może pojawi się w parku jeszcze w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro