Reklama

Koncert Behemotha. Modlitwa przeciwko satanizmowi przed MTP

fot. Szymon Iwanicki
fot. Szymon Iwanicki

W poniedziałek na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywa się koncert Behemotha. Przed halą nr 2 na MTP spotkali się członkowie Krucjaty Młodych, by wspólnie modlić się w intencji "zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za to bluźnierstwo".

Zespół Behemoth w swojej "muzyce", jak i w oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża Boga i religię chrześcijańską. Nie bądź obojętny wobec tej jawnej zniewagi Pana Boga! Przyjdź na publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za to bluźnierstwo - zapraszała do wspólnej modlitwy Krucjata Młodych.

Dokładnie o godzinie 18:00, czyli godzinę przed występem zespołu Behemoth rozpoczęła się modlitwa. W intencji "zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za to bluźnierstwo" modliła się Krucjata Młodych oraz związek Wierni Polsce. Protest przebiegał spokojnie, nie odnotowano żadnych incydentów.

Tegoroczna trasa koncertowa zespołu od początku budzi spore kontrowersje. Powodem jest między innymi plakat, który promuje wydarzenie z orłem owiniętym wężami, czaszkami oraz odwróconym krzyżem. Tegoroczna trasa koncertowa zespołu nosi nazwę "Rzeczpospolita Niewierna". Sprawą plakatu, który zdaniem przeciwników koncertu jest znieważeniem symbolu narodowego i godzi w uczucia religijne. zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Gdańsku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro