Reklama
Reklama

Brudne przystanki na Kaponierze? Była kontrola

fot. Jędrzej Gerwel

Sanepid przeprowadził kontrolę czystości na przystankach tramwajowych na rondzie Kaponiera. Konieczność zainterweniowania w tej sprawie zgłosił jeden z mieszkańców.

Rondo Kaponiera jest dostępne dla mieszkańców z przejściem podziemnym i przystankami tramwajowymi od początku września. Wciąż trwa oczekiwanie na oddanie do użytku kolejnej części podziemi - z parkingiem podziemnym i przystankiem na przedłużonej do Dworca Zachodniego trasie PST. Ma to nastąpić wkrótce.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Poznaniacy bardzo wnikliwie przyglądają się temu, jak funkcjonuje Kaponiera po wielkiej przebudowie. I nie chodzi tu tylko o wodę kapiącą przy schodach prowadzących na przystanek (TUTAJ) czy o kruszący się asfalt w torowisku (TUTAJ). Mieszkańcy zwracają też uwagę na czystość. Do sanepidu wpłynęła interwencja od mieszkańca dotycząca brudu na przystankach tramwajowych na rondzie. Przeprowadzono kontrolę. - 7 października stan sanitarno-higieniczny miejsc przystankowych na rondzie nie budził zastrzeżeń - wyjaśnia Cyryla Staszewska z sanepidu. - Jednocześnie ustalono, że na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu specjalistyczna firma porządkowa oczyściła powierzchnię chodników, a pojedyncze ślady zanieczyszczeń zostaną usunięte przez wykonawcę robót budowlanych - dodaje.

Kaponiera jest na bieżąco monitorowana przez Zarząd Dróg Miejskich, a ewentualne usterki pojawiające się na węźle komunikacyjnym są zgłaszane wykonawcy robót do naprawy w ramach gwarancji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro