Reklama
Reklama

Krucjata Młodych będzie się modlić przed koncertem Behemotha

fot. Krucjata Młodych
fot. Krucjata Młodych

Krucjata Młodych, a wraz z nią prawdopodobnie związek Wierni Polsce, będzie protestować przeciwko koncertowi Behemotha modląc się publicznie. Koncert odbędzie się o 19.00, a publiczny różaniec zaplanowano na 18.00.

- Zespół Behemoth w swojej "muzyce", jak i w oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża Boga i religię chrześcijańską. Nie bądź obojętny wobec tej jawnej zniewagi Pana Boga! Przyjdź na publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za to bluźnierstwo - apeluje Krucjata Młodych.

Publiczna modlitwa różańcowa odbędzie się o 18.00 przed halą nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Koncert zacznie się natomiast o 19.00. Krucjacie Młodych prawdopodobnie towarzyszyć będą członkowie związku patriotycznego Wierni Polsce, którzy także nie chcą, by Behemoth wystąpił w Poznaniu (TUTAJ).

Publiczny różaniec odbywał się w ostatnich dniach przed koncertami zespołu w innych miastach. W Warszawie odmawiającym różaniec towarzyszył deszcz, który ich zdaniem "wpasował się w pokutny charakter protestu". W Krakowie modliło się wspólnie około 40 osób, a we Wrocławiu "nie obyło się bez prowokacji ze strony satanistów, którzy zachowywali się wulgarnie i robili sobie prześmiewcze zdjęcia". Protestujący mają ze sobą transparenty m.in. o treści "Stop bluźnierstwom", "Lucifer: The eternal loser" czy "Maryja zmiażdży głowę węża".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro