Niemoc Warty na własnym stadionie. Pewna wygrana Siarki

Piłkarze Warty Poznań w ostatnich tygodniach znacznie lepiej niż na własnym stadionie radzą sobie na wyjazdach. W sobotę 3 punkty przy Drodze Dębińskiej wywalczyła Siarka Tarnobrzeg.

Goście do tej pory radzili sobie w rozgrywkach II ligi lepiej od Zielonych, ale przed 12. kolejką oba zespoły dzieliły zaledwie 4 punkty i można było mieć nadzieję na wyrównaną rywalizację.

W pierwszych minutach przewagę mieli gospodarze, ale to Siatka wyszła na prowadzenie: Tomasz Laskowski okazał się bezradny przy pięknym uderzeniu z rzutu wolnego.

Do przerwy było 0:2. Michał Żebrowski wykorzystał złe podanie jednego z gospodarzy, popędził w kierunku bramki i obsłużył świetnym podaniem Huberta Tomalskiego. Ten ostatni musiał już tylko dopełnić formalności.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte tuż po zmianie stron. Fatalnie zachował się Tomasz Dejewski, który zagrał piłkę wprost do Grzegorza Płatka, a ten efektownym uderzeniem pokonał Laskowskiego.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Jana Paczyńskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zieloni przegrali zasłużenie: nawet mając 3 bramki przewagi goście nie dali się zepchnąć do defensywy, mieli również okazje do podwyższenia prowadzenia.

W 12 meczach Warta zdobyła 12 punktów, co daje obecnie 13. miejsce w tabeli II ligi. Taki sam dorobek mają m.in. znajdujące się w strefie spadkowej Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg.

Za tydzień Zieloni zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (0:2)

Warta: T. Laskowski - Marciniak, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz , A. Laskowski, Brzostowski (Cywiński 27"), Biegański (Ciarkowski 46"), Białożyt (Kiełb 46"), Chromiński (Paczyński 60"), Spławski

Siarka: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Stefanik, Stępień (Płatek 30"), Koczon, Czyżycki (Lewandowski 60"), Tomalski (Szewc 65"), Żebrakowski

Bramki: Paczyński 75" - Stefanik 15", Tomalski 42", Płatek 47"