Reklama
Reklama

Gang oszustów rozbity. Metodą "na funkcjonariusza" wyłudzili 1,5 miliona złotych

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Gdańska rozbili gang, który zajmował się wyłudzeniami metodą "na funkcjonariusza CBŚ". Ofiarami oszustów padały przede wszystkim osoby starsze, ale również przedsiębiorcy. Gang działał na terenie całego kraju.

Sprawą wyłudzeń na terenie województwa pomorskiego od kilku miesięcy zajmowali się gdańscy policjanci -Pracując nad tymi sprawami funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przejęli kilkanaście tego typu postępowań z różnych jednostek policji w kraju i dotarli do osób, które podszywając się pod policjantów dokonywały oszustw - relacjonuje biuro prasowe KWP w Gdańsku.

Pod koniec września przystąpiono do finalizacji sprawy. Zatrzymań podejrzanych osób dokonano między innymi w Szczecinie i Krakowie. Łącznie zatrzymano siedem osób, które przewieziono do gdańskiej komendy -Siedmiu podejrzanym przedstawiono łącznie 37 zarzutów popełnienia przestępstw oszustwa i posługiwania się podrobionymi legitymacjami policyjnymi na szkodę osób fizycznych oraz firm. Sprawcy działali na terenie różnych miast Polski i spowodowali straty w wysokości ponad półtora mln zł . Zatrzymani są podejrzani m.in. o wyłudzenie prawie miliona złotych od pracowników kantoru i niemal 300 tys. zł z banku oraz o oszustwa na szkodę osób starszych zarówno z Pomorza, jak i innych regionów kraju - wyjaśnia biuro prasowe.

Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na okres trzech miesięcy, a za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro