Reklama
Reklama

Gdyńska/Bałtycka - od soboty skrzyżowanie będzie w pełni przejezdne

fot. PIM

Jak informuje PIM w nocy z 7 na 8 października (piątek/sobota) nastąpi przywrócenie dla ruchu kołowego kolejnych części dróg w obrębie inwestycji ITPOK.

Od soboty kierowcy będą mogli poruszać się otwarty skrzyżowaniem ulic Gdyńskiej/Bałtyckiej we wszystkich relacjach, z docelową sygnalizacją świetlną. Umożliwi to bezpośredni przejazd przez skrzyżowanie od strony centrum Poznania w kierunku Czerwonaka, jak i odwrotnie. Przywrócona zostanie również możliwość przejazdu z ulicy Bałtyckiej w Gdyńską (w kierunku Czerwonaka) oraz z ul. Gdyńskiej w Bałtycką (w kierunku mostu Lecha, jak i Swarzędza) - informuje Krzysztof Kaczanowski, PIM. W dalszej części ulicy Gdyńskiej, w kierunku Czerwonaka ruch nadal odbywać się będzie trasą alternatywną, równoległą do nowo budowanej ul. Gdyńskiej- dodaje.

Natomiast ruch ulicą Bałtycką na odcinku od skrzyżowania z ulicą. Hlonda do ok. 200 przed skrzyżowaniem ul. Bałtycka/Gdyńska, nadal odbywać się będzie południową jezdnią ulicy w obu kierunkach. W pełni przejezdna będzie również ulicą Bałtycka od strony Swarzędza. Kierowcy mają możliwość wykorzystania dodatkowych dróg dojazdowych w kierunku Czerwonaka ulicami Syrenią i Do Spalarni.

Kierowcy proszeni są o ostrożność oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
6.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro