Reklama
Reklama

Gdyńska/Bałtycka - od soboty skrzyżowanie będzie w pełni przejezdne

fot. PIM
fot. PIM

Jak informuje PIM w nocy z 7 na 8 października (piątek/sobota) nastąpi przywrócenie dla ruchu kołowego kolejnych części dróg w obrębie inwestycji ITPOK.

Od soboty kierowcy będą mogli poruszać się otwarty skrzyżowaniem ulic Gdyńskiej/Bałtyckiej we wszystkich relacjach, z docelową sygnalizacją świetlną. Umożliwi to bezpośredni przejazd przez skrzyżowanie od strony centrum Poznania w kierunku Czerwonaka, jak i odwrotnie. Przywrócona zostanie również możliwość przejazdu z ulicy Bałtyckiej w Gdyńską (w kierunku Czerwonaka) oraz z ul. Gdyńskiej w Bałtycką (w kierunku mostu Lecha, jak i Swarzędza) - informuje Krzysztof Kaczanowski, PIM. W dalszej części ulicy Gdyńskiej, w kierunku Czerwonaka ruch nadal odbywać się będzie trasą alternatywną, równoległą do nowo budowanej ul. Gdyńskiej- dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Natomiast ruch ulicą Bałtycką na odcinku od skrzyżowania z ulicą. Hlonda do ok. 200 przed skrzyżowaniem ul. Bałtycka/Gdyńska, nadal odbywać się będzie południową jezdnią ulicy w obu kierunkach. W pełni przejezdna będzie również ulicą Bałtycka od strony Swarzędza. Kierowcy mają możliwość wykorzystania dodatkowych dróg dojazdowych w kierunku Czerwonaka ulicami Syrenią i Do Spalarni.

Kierowcy proszeni są o ostrożność oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro