Reklama

Miasto postawi 460 miniaturowych znaków drogowych "by było ładniej"

fot. ZDM
fot. ZDM

W ramach Strefy Tempo 30 przy poznańskich ulicach pojawiły się nowe znaki drogowe. Są zdecydowanie mniejsze od wykorzystywanych dotychczas. Z jednej strony mogą być mniej widoczne dla kierowców, ale z drugiej - wpływają korzystnie na estetykę.

Uważni obserwatorzy z pewnością zauważyli w centrum Poznania znaki drogowe o innych rozmiarach niż zazwyczaj. Znaki "mini" są od 30% (znaki informacyjne i ostrzegawcze) do 50% (znaki zakazu i nakazu) mniejsze do tradycyjnych. - Kierowcy powinni baczniej przyglądać się nowemu oznakowaniu w Strefie Tempo 30, by przyzwyczaić się do nowego rozwiązania - tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Mniejsze znaki stosuje się, by poprawić estetykę przestrzeni. Nie rzucaj się one bowiem w oczy tak bardzo jak te klasyczne. Coraz chętniej ustawia się wersje "mini" m.in. na starówkach miast. - W Poznaniu, w ramach Strefy Tempo 30, w najbliższych dniach pojawi się 460 takich nowych znaków - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro