Reklama
Reklama

W weekend pod INEA Stadionem stanie lokomotywa. Efektowny transport ulicami Poznania

fot. Piotr Paszczak
fot. Piotr Paszczak

W najbliższy weekend będziemy świadkami ostatniego etapu akcji "Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska". Lokomotywa Ty51-183 zostanie w nocy z soboty na niedzielę przetransportowana pod INEA Stadion. To wyjątkowe wydarzenie będzie można śledzić w Lech TV.

Dobiegają końca prace budowlane nad specjalnym peronem, gdzie stanie parowóz. 60-letnia maszyna została już poddana renowacji w zakładach Cegielskiego i jeszcze w piątek zostanie przetransportowana na stację Poznań Górczyn. W sobotę wieczorem ruszy w dalszą drogę.

Do transportu dojdzie w nocy, przede wszystkim ze względu na znacznie mniejszy ruch uliczny i konieczność demontażu niektórych stałych elementów infrastruktury drogowej, takich jak choćby sygnalizacja świetlna zawieszona nad ulicami czy przewody trakcyjne przeznaczone dla komunikacji miejskiej- wyjaśnia Wojciech Terpiłowski, kierownik działu Promocji i Reklamy Lecha Poznań.

Lokomotywa ma 23 metry długości i waży 130 ton. Transport wymaga więc szczególnej uwagi. Cala akcja ruszy w sobotę ok. godz. 24 i potrwa ok. 40 minut. "Konwój" przejedzie ulicami Ściegiennego, Taczanowskiego i Jugosłowiańską.

Wszystko ma wyglądać bardzo efektownie: lokomotywa zostanie podświetlona, a specjalne dymiarki imitować będą pracę parowozu. Wydarzenie na żywo będzie można zobaczyć w Lech TV.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro