Reklama

Maraton: przygotuj się na utrudnienia. Od soboty będą odholowywać auta

fot. Łukasz Stefanowski / archiwum
fot. Łukasz Stefanowski / archiwum

Już w niedzielę w Poznaniu odbywać się będzie jedna z najważniejszych imprez sportowych w naszym mieście - 17. PKO Poznań Maraton. Weźmie w nim udział około 7000 uczestników. Dla mieszkańców bieg oznacza spore utrudnienia w ruchu - już od soboty na wybranych ulicach nie będzie można parkować.

Jeśli planujesz w niedzielę poruszać się po mieście samochodem lub komunikacją miejską - lepiej już teraz dokładnie zaplanuj trasę. Właśnie w niedzielę odbywać się będzie 17. PKO Poznań Maraton. Weźmie w niej udział około 7000 uczestników.

Trasa maratonu będzie podobna do tej z ubiegłego roku. Maratończycy nie wbiegną jednak na murawę INEA Stadionu. Biegacze pojawią się na Grunwaldzie, Malcie, Ratajach czy Wildzie (pełna trasa TUTAJ). Dla mieszkańców, którzy nie biorą udziału w imprezie, oznacza to spore utrudnienia w ruchu. Policja jednak zapewnia, że w tym roku łatwiej będzie rozładować korki, które mogą tworzyć się na ulicach - ma to ułatwić m.in. otwarta Kaponiera. Pojawią się m.in. posterunki segregacji ruchu.

9 października ruch na trasie maratonu będzie zamknięty między 8.00 i 15.00. - Dodatkowo w godzinach od 6:00 do 16:00, wyłączona zostanie z ruchu ul. Grunwaldzka na odcinku od Roosevelta do Szylinga. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu - wyjaśniają organizatorzy. Inaczej pojedzie też część linii tramwajowych i autobusowych. O konkretach piszemy TUTAJ.

Mamy ostrzeżenie dla kierowców, którzy parkują auta na ulicach Małopolskiej, Grunwaldzkiej i Krańcowej. - Od godziny 12.00 w sobotę do 16.00 w niedzielę obowiązywać będzie zakaz parkowania na ulicach Małopolskiej, Krańcowej od Warszawskiej do wjazdu do ZOO, a także na Grunwaldzkiej między Śniadeckich i Roosevelta (w dwóch kierunkach) - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. - Na wymienionych ulicach już stoją znaki, które informują o zakazie. Jeśli kierowcy mimo to tutaj zaparkują, pojazdy będą odholowywane na ich koszt - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro