Reklama
Reklama

Kaponiera: "asfalt między szynami już się kruszy"

fot. czytelnik

Nie tylko woda kapiąca w przejściu podziemnym pod rondem Kaponiera niepokoi mieszkańców. Są miejsca między szynami tramwajowymi na rondzie, gdzie kruszy się asfalt. PIM zauważają, że tramwaje w tym miejscu kursują już od około 2 lat.

W poniedziałek pisaliśmy o "przeciekającym" rondzie Kaponiera. We wtorek do sprawy odniosły się Poznańskie Inwestycje Miejskie podkreślając, że woda pojawiająca się w rejonie wyjść z przejścia podziemnego "nie jest objawem żadnego błędu wykonawczego" (więcej TUTAJ).

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Mieszkańcy poruszający się po rondzie zwracają jednak uwagę, że nie tylko woda jest tutaj problemem. - Mija zaledwie parę miesięcy od puszczenia tramwajów w linii północ - południe, właściwie parę dni po oficjalnym otwarciu Kaponiery, a asfalt między szynami tramwajowymi już się kruszy! Taki efekt jest dopuszczalny minimum po 5-7 latach przy obecnej technologii. To skandal, że miasto wyrzuca nasze publiczne pieniądze w błoto - pisze nasz czytelnik.

Na zdjęciach widać fragmenty między torami tramwajowymi nie tylko z pokruszonym asfaltem, ale też z całkowitym brakiem asfaltu. Zaznaczono je pomarańczowym kolorem - jest więc szansa, że ubytki zostaną uzupełnione. Przekazaliśmy zdjęcia od czytelnika do PIM. Paweł Śledziejowski, prezes PIM wyjaśnia, że tramwaje w tym miejscu jeżdżą już od około 2 lat, a dodatkowo ruch tramwajów był tutaj znacznie większy niż zazwyczaj ze względu na toczące się prace remontowe w różnych rejonach Poznania. Naprawy ubytków tego typu odbywają się na bieżąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro