Reklama
Reklama

Krucjata Młodych będzie walczyć z koncertem Behemotha publiczną modlitwą

W poniedziałek w Poznaniu odbędzie się koncert zespołu Behemoth. Nie podoba się to m.in. związkowi Wierni Polsce oraz wojewodzie wielkopolskiemu z PiS. Krucjata Młodych dołącza do tego grona zapowiadając, że w poniedziałek przed halą MTP, w której odbędzie się koncert, organizuje "publiczny różaniec".

O koncercie Behemotha pisaliśmy już na naszym portalu. Odbędzie się w poniedziałek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Związek Wierni Polsce apelował do Jacka Jaśkowiaka, by ten nie dopuścił do organizacji wydarzenia, podczas którego "publicznie będzie lżony Pan Bóg i głoszony będzie satanizm". Zaniepokojenie koncertem wyraził też wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Jacek Jaśkowiak przyznał natomiast, że nie będzie cenzurować kultury, a tym samym nie będzie wywierał wpływu na artystów. Więcej TUTAJ.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Do grona przeciwników koncertu dołączyła Krucjata Młodych. - Zespół Behemoth w swojej "muzyce", jak i w oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża Boga i religię chrześcijańską. Nie bądź obojętny wobec tej jawnej zniewagi Pana Boga! Przyjdź na publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za to bluźnierstwo - apeluje Krucjata.

Publiczna modlitwa różańcowa odbędzie się w poniedziałek o 18.00 przed halą nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (tutaj zaplanowano koncert). Zdaniem członków Krucjaty, publiczna modlitwa jest bardziej skuteczna od indywidualnej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro