Reklama
Reklama

Krucjata Młodych będzie walczyć z koncertem Behemotha publiczną modlitwą

W poniedziałek w Poznaniu odbędzie się koncert zespołu Behemoth. Nie podoba się to m.in. związkowi Wierni Polsce oraz wojewodzie wielkopolskiemu z PiS. Krucjata Młodych dołącza do tego grona zapowiadając, że w poniedziałek przed halą MTP, w której odbędzie się koncert, organizuje "publiczny różaniec".

O koncercie Behemotha pisaliśmy już na naszym portalu. Odbędzie się w poniedziałek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Związek Wierni Polsce apelował do Jacka Jaśkowiaka, by ten nie dopuścił do organizacji wydarzenia, podczas którego "publicznie będzie lżony Pan Bóg i głoszony będzie satanizm". Zaniepokojenie koncertem wyraził też wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Jacek Jaśkowiak przyznał natomiast, że nie będzie cenzurować kultury, a tym samym nie będzie wywierał wpływu na artystów. Więcej TUTAJ.

Do grona przeciwników koncertu dołączyła Krucjata Młodych. - Zespół Behemoth w swojej "muzyce", jak i w oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża Boga i religię chrześcijańską. Nie bądź obojętny wobec tej jawnej zniewagi Pana Boga! Przyjdź na publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za to bluźnierstwo - apeluje Krucjata.

Publiczna modlitwa różańcowa odbędzie się w poniedziałek o 18.00 przed halą nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (tutaj zaplanowano koncert). Zdaniem członków Krucjaty, publiczna modlitwa jest bardziej skuteczna od indywidualnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro