Reklama
Reklama

Grochowska: utrudnienia na ulicy do marca 2017

W sierpniu rozpoczęły się prace związane z wymianą sieci wodociągowej na ulicy Grochowskiej. Po kilku dniach pracownicy natknęli się na podziemny tunel - roboty trzeba było wstrzymać. Mają być kontynuowane, ale cała inwestycja ma potrwać do marca przyszłego roku.

We wtorek, 23 sierpnia, na ulicy Grochowskiej rozpoczęły się prace polegające na wymianie sieci wodociągowej. - Nastąpią utrudnienia w ruchu obejmujące zajęcie prawego pasa północnej nitki ul. Grochowskiej na odcinku od ul. Promienistej do ul. Grunwaldzkiej - tłumaczyła w sierpniu firma PPU Dromo, wykonawca prac. - Zwężony odcinek będzie miał długość około 50 metrów i będzie systematycznie przesuwał się od ul. Promienistej w kierunku ul. Grunwaldzkiej wraz z postępem robót - dodała.

Już po kilku dniach okazało się, że wykonawca natrafił na "niespodziankę" - podziemny tunel. Konieczne było wstrzymanie inwestycji. Choć w sierpniu zapowiadano, że prace potrwają do 23 września, do dziś się nie zakończyły. Kierowcy tracą cierpliwość. - Coś wiadomo na temat Grochowskiej i remontu? Już od dawna nic się tam nie dzieje i nawet ZDM nie informuje na swoich stronach, że tam jest zamknięty jeden pas ruchu. Termin zakończenia minął 23 września i cisza. Plus oczywiście korki - pisze do nas Tomek.

Agnieszka Kaczmarek z Aquanetu wyjaśnia, że w ciągu kilku najbliższych dni odtworzona zostanie nawierzchnia jezdni na pasie ruchu ulicy Grunwaldzkiej między Promienistą i Słoneczną. - Nie oznacza to jednak końca inwestycji. Firma pracująca na nasze zlecenie będzie teraz prowadzić prace na kolejnych odcinkach ulicy Grochowskiej przesuwając się w kierunku Grunwaldzkiej. Przewidywany termin ukończenia robót to marzec przyszłego roku - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro