Reklama
Reklama

Imieniny ulicy Święty Marcin: będą korowód, jarmark z rogalami i koncerty

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

11 listopada w Poznaniu kolejny raz będziemy świętować nie tylko Dzień Niepodległości, ale też imieniny ulicy Święty Marcin. Nie zabraknie tradycyjnego korowodu, warsztatów, jarmarku z rogalami i koncertów.

Choć do 11 listopada jeszcze ponad miesiąc, Centrum Kultury Zamek już zdradziło program wydarzeń na ten dzień. W Poznaniu to zawsze nie tylko Święto Niepodległości, ale też imieniny ulicy Święty Marcin.

Najważniejszym punktem obchodów imieninowych jest oczywiście korowód. Wystartuje o godzinie 14.00 z rejonu kościoła i będzie się przemieszczać w stronę sceny przy CK Zamek, gdzie około 14.40 nastąpi przekazanie kluczy do miasta świętemu Marcinowi. - W czasie tegorocznych obchodów na ulicy spotkamy kuglarzy, performerów i muzyków. Grupa teatralna Asocjacja 2006 przygotuje obiekty nawiązujące do życiorysu patrona Poznania oraz kilkanaście kostiumów. Za radosne formy patriotyzmu odpowiadać będzie poznański teatr uliczny "Z głową w chmurach", zrzeszający szczudlarzy, akrobatów i adeptów sztuki cyrkowej - wyjaśniają organizatorzy obchodów.

W imieniny odbywać się będą także warsztaty na świętomarcińskich podwórkach - będzie pracownia artystyczna, gra z przestrzenią, zabawy dla rodzin, występy muzyków i potańcówka.

Czym byłyby imieniny świętego Marcina bez rogali świętomarcińskich? Niezwykle słodki przysmak będzie można kupić na straganach podczas jarmarku. Jarmark rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 21.00 na ulicy Święty Marcin między Ratajczaka i Kościuszki oraz przed CK Zamek.

Finałem obchodów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą koncerty na scenie głównej. Tym razem wystąpią na niej Söndörgő z Węgier oraz Rebel Babel z udziałem znanego polskiegp rapera, beatboksera i producenta muzycznego - L.U.C. Koncerty rozpoczną się o 18.15, a zakończy je pokaz fajerwerków o 21.00.

W ubiegłym roku sam korowód obserwowało 30 tysięcy osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro