Reklama
Reklama

Spacer z przewodnikiem śladami Enigmy

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Kolejny sezon spacerów z przewodnikiem rozpocznie się w najbliższą sobotę. Tym razem przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do spaceru śladami Enigmy.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Ośmego października odbędzie się spacer śladami Enigmy -W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu rozpoczęły się działania, które doprowadziły do jednego z największych sukcesów w historii polskiego wywiadu - złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. W czasie naszej wycieczki pokażemy miejsca związane z tą historią - wnętrza Zamku Cesarskiego czy kamienicę, w której mieszkał Henryk Zygalski - jedyny z trzech kryptologów urodzony w Poznaniu. Nie zabraknie historii powstania Uniwersytetu Poznańskiego i opowieści o mniej znanych bohaterach, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a byli związani z Poznaniem i Wielkopolską - zachęcają przewodnicy.

W najbliższą sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 12, a druga o 17. Spotkanie z przewodnikiem zaplanowano w pobliżu Szyfrokontenera przed poznańskim Zamkiem. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, a spacer jest elementem projektuSzyfrokontener, realizowanego przez Miasto Poznań i zapowiadającego powstanie Muzeum Enigmy w Poznaniu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro