Reklama
Reklama

Czarne protesty: blisko 100 tysięcy ludzi na ulicach, 8 tysięcy w Poznaniu

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Komendant Główny Policji podsumował poniedziałkowe manifestacje, które odbywały się na ulicach polskich miast w związku z Czarnym protestem. W całym kraju na ulice wyszło blisko 100 tysięcy osób, z czego około 8 tysięcy w Poznaniu.

Jak poinformował we wtorek nadinspektor dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, Czarny protest zgromadził najwięcej osób we Wrocławiu. W manifestacji wzięło tam udział około 20 tysięcy osób. 17 tysięcy manifestujących spotkało się w Warszawie, a 8 tysięcy w Poznaniu. We wszystkich 143 zgromadzeniach publicznych udział wzięło prawie 100 tysięcy osób. - Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich zgromadzonych, kierowali ruchem oraz udzielali pomocy. Wykonali swoje zadania profesjonalnie, gdyż przy takiej ilości zgromadzeń doszło jedynie do 7 incydentów na terenie kraju, a tylko w jednym przypadku miały one charakter zbiorowego zakłócenia porządku - mówił komendant na konferencji prasowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zakłócanie porządku dotyczy Poznania i incydentu, do którego doszło na ulicy Święty Marcin (więcej TUTAJ). - Należy podkreślić, że żadna postronna osoba nie została poszkodowana a jedyni ranni to policjanci, których zaatakowano. Dzięki działaniom policjantów już po kilkunastu minutach w Poznaniu było spokojnie, nie doszło eskalacji zamieszek - dodał. Inne zdanie na temat poniedziałkowych starć mają poznańscy anarchiści. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro