Reklama

Awaria wodociągowa "uwięziła" Audi w dużej wyrwie w drodze

fot. sekc. Rafał Woźniak ze straży pożarnej w Ostrzeszowie
fot. sekc. Rafał Woźniak ze straży pożarnej w Ostrzeszowie

W poniedziałek w Rojowie pod Ostrzeszowem strażacy odebrali nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że samochód osobowy utknął w ogromnej wyrwie, która powstała na drodze w wyniku awarii wodociągowej. Spod pojazdu wydobywała się gwałtownie woda.

Do zdarzenia doszło rano w poniedziałek w Rojowie. Strażaków poinformowano o pojeździe uwięzionym w wyrwie na drodze. - Po dojeździe na miejsce zastano samochód Audi A4 znajdujący się w wyrwie, z której gwałtownie wypływała woda. Świadczyło to o uszkodzeniu przewodu sieci wodociągowej - wyjaśniają strażacy z Ostrzeszowa.

Kierowca samochodu sam wydostał się z pojazdu. Konieczne było wezwanie karetki pogotowia do mężczyzny, któremu wstępnie pomocy udzielili strażacy. - Na miejsce zdarzenia zostało również zadysponowane pogotowie kanalizacyjne. Po zakręceniu zaworu na magistrali wodociągowej wodę z wyrwy wypompowano przy użyciu pompy szlamowej. Następnie przy użyciu ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG Ostrów Wielkopolski wydobyto pojazd na powierzchnię drogi - dodają.

Akcja trwała 2 godziny i brało w niej udział 11 strażaków. Straty oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro