Reklama
Reklama

Poznań: ulica przy Kampusie Morasko z nową nazwą

fot. Patryk Marciniak

Od niedawna fragment ulicy Dzięgielowej na północy Poznania ma nową nazwę. Patronem wydzielonego fragmentu został geolog i geograf Bogumił Krygowski.

Już w lipcu miejscy radni zdecydowali o nadaniu nowych nazw dla niektórych poznańskich ulic. Decydowano wówczas m.in. o tym jak będą się nazywać ulice w sąsiedztwie centrum handlowego Posnania. Ostatecznie zdecydowano się na wprowadzenie tu ulic Anny Jantar, Czesława Niemena czy Krzysztofa Komedy.

Ale dyskutowano też o innych ulicach w Poznaniu. Rondo u zbiegu ulic Rubież i Czarnucha nazwano rondem Moraczewskich, a na Junikowie pojawiła się ulica Szuwarowa. Tablice z nową nazwą można już zobaczyć w pobliżu Kampusu UAM na Morasku. Fragment ulicy Dzięgielowej zyskał nowego patronat - Bogumiła Krygowskiego. - Obecnie nazwa Dzięgielowa obowiązuje tylko na długości do skrzyżowania z ulicą Zagajnikową. Pozostała część od Zagajnikowej do Umultowskiej zamieniono na Bogumiła Krygowskiego, który był wybitnym geologiem, geografem, geomorfologiem - wyjaśnia Patryk Marciniak, radny osiedlowy z Umultowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro