Reklama

Streetartowy Czarny protest na ul. Koziej: kobieta w ciąży na smyczy

Czarny protest przedstawiony przez artystę o pseudonimie Fuse | fot. czytelnik
Czarny protest przedstawiony przez artystę o pseudonimie Fuse | fot. czytelnik

W rejonie poznańskiego Starego Rynku, na ulicy Koziej, pojawiło się dzieło streetartowego artysty Fuse'a. Nawiązuje do Czarnego protestu pokazując sytuację kobiety po ewentualnym zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Na muralu widać księdza trzymającego na smyczy prezydenta Polski, który prowadzi na smyczy... kobietę w ciąży.

Nie milkną echa Czarnego protestu, który odbył się w poniedziałek na ulicach dużych miast. To wyraz sprzeciwu wobec zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Głos w tej sprawie zabrał m.in. streetartowy artysta Fuse. Na ścianie przy ulicy Koziej w pobliżu Starego Rynku stworzył mural pod tytułem "Czarny protest". Widać na nim księdza trzymającego na smyczy prezydenta RP Andrzej Dudę. Prezydent natomiast trzyma na smyczy kobietę w ciąży. - Międzynarodowej sławy artysta sztuki ulicznej Fuse stworzył przy poznańskim rynku malunek, którym jednoznacznie i dosłownie pokazał aktualną sytuację w kraju, stanął tym samym po stronie kobiet w walce o ich prawa - napisał do nas Adam.

Dzieło udostępniane jest w mediach społecznościowych. Pokazała je m.in. modelka Anja Rubik. - Street artists reagują na polską sytuację polityczną w Poznaniu. Bardzo to smutne. W Polkach siła - napisała na swoim profilu na Instagramie.

Nie jest to jedyny mural wykonany przez Fuse’a, który pojawił się w Poznaniu. Na ulicy Szkolnej można zobaczyć malunek z policjantem w roli głównej. Fuse ma na swoim koncie wiele dzieł ulicznych skupiających się na konkretnym problemie. Głośno zrobiło się o nim m.in. w czerwcu, gdy na chodniku we Wrocławiu pojawiły się garnki i tabliczka, że w jednym z nich znajduje się bomba (nawiązanie do groźnego incydentu, który miał miejsce w tym mieście - w jednym z autobusów znaleziono garnek z ładunkiem wybuchowym). Do instalacji artystycznej podpisanej przez Fuse’a wezwano służby. Artysta nie ujawnia swojej tożsamości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro