Reklama
Reklama

Poznań: po intensywnych opadach deszczu silne podmuchy wiatru

fot. Bartłomiej K. / archiwum
fot. Bartłomiej K. / archiwum

Po ulewnym poniedziałku we wtorek odpoczniemy od deszczu, ale niestety tylko na chwilę. Od środy ponownie ma padać, a dodatkowo ma być chłodniej. Sytuacji nie poprawiają silne podmuchy wiatru, które mogą się utrzymywać aż do środowego poranka. Strażacy mówią o kilku powalonych drzewach w całym regionie.

Poniedziałek był pierwszym dniem w Poznaniu od dawna, w którym intensywnie padał deszcz. Wtorek pod tym względem ma być nieco lepszy, ale niestety towarzyszyć nam będą silne podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie zagrożeń ostrzega, że w całej Wielkopolsce będzie bardzo wietrznie.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego wschodu - czytamy w komunikacie IMGW. Wiatr może się utrzymywać do rana w środę na terenie całego województwa. Strażacy do tej pory odnotowali kilka przypadków powalonych drzew.

Niestety od środy zrobi się chłodniej, a słońce będzie się pojawiać na niebie tylko sporadycznie. Będzie za to padać deszcz. Termometry mają pokazywać maksymalnie 10 stopni w ciągu dnia, a jedynie kilka stopni powyżej zera w nocy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro