Reklama

Czarny Protest: zatrzymano trzy osoby, a pięciu policjantów odniosło obrażenia

Efektem zamieszek pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Święty Marcin jest zatrzymanie trzech osób. Policja poinformowała też, że pięciu policjantów odniosło obrażenia.

Szczegółowo o zamieszkach, do których doszło na ulicy Święty Marcin pisaliśmy w tym miejscu. W nocy o szczegółach zdarzenia poinformował rzecznik wielkopolskiej policji - Po godz. 18:00 część uczestników zgromadzenia spontanicznie przemieściła się z placu Adama Mickiewicza w Poznaniu na ul. Św. Marcin, W tym miejscu grupa osób - niczym nie sprowokowana - obrzuciła policjantów stojących na chodniku i w bramie kamieniami, racami i petardami. W wyniku ataku grupy chuliganów co najmniej 5 policjantów zostało rannych w tym jeden odniósł rany twarzy, a inny poparzenia karku. W związku z tym konieczne było udzielenie pomocy w szpitalu. Biorąc pod uwagę tak agresywne zachowanie kilku osób, w celu przywrócenia porządku konieczna była policyjna interwencja. Użyty został ręczny miotacz pieprzowy. W trakcie tych działań policjanci zatrzymali trzy osoby, które zostały przewiezione do Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto - informuje Andrzej Borowiak i prezentuje w serwisie Twitter jeden z przedmiotów rzuconych przez zamaskowanych mężczyzn -Takie gadżety mężczyźni zabierają na pokojowe zgromadzenie zorganizowane przez kobiety... - komentuje rzecznik.

Zatrzymane osoby są przesłuchiwanie w celu ustalenia ich motywacji, a od analizy zebranych materiałów uzależnione jest postawienie konkretnych zarzutów. Zatrzymane osoby zostaną zwolnione do domu po przesłuchaniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro