Reklama

Czarny Protest w Polsce i na świecie

Berlin | fot. twitter.com/opsmyclifford
Berlin | fot. twitter.com/opsmyclifford

Dziesiątki tysięcy osób wyszło dziś na ulice polskich miast i miasteczek. Poparcie dla polskich kobiet płynie jednak z całego świata, a akcje poparcia odbyły się w wielu miastach na całym świecie.

U podstaw protestu leży odrzucenie przez Sejm projektu "Ratujmy Kobiety", który zakładał liberalizację przepisów antyaborcyjnych, ale także wprowadzenie edukacji seksualnej oraz ułatwienie dostępu do środków antykoncepcyjnych. Do dalszych prac skierowano natomiast projekt, który w praktyce oznacza delegalizację aborcji. Manifestacje sprzeciwu odbywają się od tygodnia, ale na poniedziałek zapowiedziano protest pod nazwą Czarny Poniedziałek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Polskie kobiety wzorem islandzkich kobiet sprzed 41 lat miały zrezygnować w tym dniu z pracy i innych obowiązków oraz zaprotestować na ulicach miast. Okazało się, że spontaniczny protest zgromadził w mniejszych i większych miastach ogromne rzesze kobiet. Ale wsparcie dla polskich kobiet płynie także zza granicy. Manifestacje poparcia odbyły się w Berlinie, Brukseli, Londynie, a nawet Nairobi. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z protestów w innych miejscach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro