Reklama
Reklama

Czarny Protest: starcia manifestujących z policją

fot. Ania Wieszczeczyńska
fot. Ania Wieszczeczyńska

Po zakończonej manifestacji na placu Adama Mickiewicza część protestujących przeszła pod biuro PiS na ulicy Święty Marcin. W tym miejscu doszło do starć z policją.

O zamieszkach poinformowała telewizja WTK, której reporter jest na miejscu. W tej chwili wiemy, że poszkodowany został operator telewizji WTK, w którego stronę policja rozpyliła gaz. Na razie nie są znane szczegóły zajścia - Z wstępny informacji wynika, że pod biurem PiS użyto środków pirotechnicznych oraz rzucano przedmiotami. W trakcie interwencji zostało zatrzymanych kilka osób, ale nie mam jeszcze dokładnych informacji o liczbie zatrzymanych. Nie mam też informacji o poszkodowanych - mówi Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. O zatrzymaniach mówi przedstawiciel poznańskich anarchistów - W tej chwili wiemy o zatrzymaniu co najmniej dziesięciu osób, które przewieziono do komisariatu na al. Marcinkowskiego. W tej chwili pod komisariatem jest około 200 protestujących - mówi Marek Piekarski ps. Sancho.

Z relacji Remigiusza Kozińskiego z telewizji WTK wynika, że przyczyną zamieszek było zatrzymanie jednej lub dwóch osób. Manifestanci próbowali uwolnić zatrzymane osoby, a wówczas doszło do starć z policją. Reporter Telewizji WTK nie potwierdza informacji o użyciu środków pirotechnicznych i rzucaniu kamieniami. Manifestujący mieli stosować jedynie metody biernego oporu.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 3.10.2016 r., godz. 21.05
  Aktualizacja
  poniedziałek, 3.10.2016 r., godz. 21.05
  Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez samych protestujących wynika, że w pewnym momencie w tłumie pojawiła się grupa zamaskowanych mężczyzn z racami, którzy prowokowali protestujących.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 3.10.2016 r., godz. 23.55
  Aktualizacja
  poniedziałek, 3.10.2016 r., godz. 23.55
  Według relacji policji przytoczonej przez onet.pl grupa zamaskowanych osób użyła środków pirotechnicznych i rzucała kamieniami. Funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego. Trzech policjantów trafiło do szpitala w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro